Logic PD, Inc. IDK-LH7A400-10P-6432
IDK-LH7A400-10P-6432 picture photo
Mfg. Part Number
IDK-LH7A400-10P-6432
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
Brief Description
KIT DEV ZOOM INTEGRTD W/LH7A400
Datasheet Download
IDK-LH7A400-10P-6432.pdf
Availability of IDK-LH7A400-10P-6432
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDK-LH7A400-10P-6432 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDK-LH7A400-10P-6432
Internal Part NumberEIS-IDK-LH7A400-10P-6432
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
SeriesBlueStreak™
Board TypeEvaluation Platform
TypeMPU
Core ProcessorARM9
Operating System-
PlatformZoom™
For Use With/Related ProductsLH7A400
Mounting TypeFixed
ContentsBoard(s)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDK-LH7A400-10P-6432
Related LinksIDK-LH7A40, IDK-LH7A400-10P-6432 Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
IDK-LH7A400-10P-6432 Details Description
Related parts for IDK-LH7A400-10P-6432
CONN EDGE DUAL .100 DIP 100POS datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SC70 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC DECODER 1-8 ADV HS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 17POS GOLD SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60A 50V TO-247AD datasheet.pdf
IC NOISE FILTER AMORPHOUS CORE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf