Logic PD, Inc. IDK-LH7A404-11P-6432
IDK-LH7A404-11P-6432 picture photo
Mfg. Part Number
IDK-LH7A404-11P-6432
Manufacturer
Product Category
Evaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
Brief Description
KIT DEV ZOOM INTEGRTD W/LH7A404
Datasheet Download
IDK-LH7A404-11P-6432.pdf
Availability of IDK-LH7A404-11P-6432
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDK-LH7A404-11P-6432 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDK-LH7A404-11P-6432
Internal Part NumberEIS-IDK-LH7A404-11P-6432
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation Boards - Embedded - MCU, DSP
SeriesBlueStreak™
Board TypeEvaluation Platform
TypeMPU
Core ProcessorARM9
Operating System-
PlatformZoom™
For Use With/Related ProductsLH7A404
Mounting TypeFixed
ContentsBoard(s)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDK-LH7A404-11P-6432
Related LinksIDK-LH7A40, IDK-LH7A404-11P-6432 Datasheet, Logic PD, Inc. Distributor
IDK-LH7A404-11P-6432 Details Description
Related parts for IDK-LH7A404-11P-6432
FIXED IND 100NH 300MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 11A SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 80POS SMD datasheet.pdf
IMPACT BP 4X8 GL SN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf