Sensata Technologies/Airpax IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6 picture photo
Mfg. Part Number
IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6.pdf
Availability of IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
QUANTITY
IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
Internal Part NumberEIS-IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIDL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
Related LinksIDLBXK1-1-7, IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6 Details Description
Related parts for IDLBXK1-1-72-50.0-K-N6
HOOK-UP SOLID 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FEED-THROUGH TERM BLOCK 4-3/0AWG datasheet.pdf
RESISTR KIT 43-511K 1/4W 1980PCS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SMA RP BLKHD JACK-AMC PLUG 50MM datasheet.pdf
HB.24.STO-VS.1.21.G datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf