Sensata Technologies/Airpax IDLHK111-36213-50
IDLHK111-36213-50 picture photo
Mfg. Part Number
IDLHK111-36213-50
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IDLHK111-36213-50.pdf
Availability of IDLHK111-36213-50
QUANTITY
IDLHK111-36213-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDLHK111-36213-50
Internal Part NumberEIS-IDLHK111-36213-50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIDL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDLHK111-36213-50
Related LinksIDLHK111, IDLHK111-36213-50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDLHK111-36213-50 Details Description
Related parts for IDLHK111-36213-50
CONN HEADER .100 SINGL STR 21POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 111 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf