Sensata Technologies/Airpax IDLK1-1-51-7.50-91
IDLK1-1-51-7.50-91 picture photo
Mfg. Part Number
IDLK1-1-51-7.50-91
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IDLK1-1-51-7.50-91.pdf
Availability of IDLK1-1-51-7.50-91
QUANTITY
IDLK1-1-51-7.50-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDLK1-1-51-7.50-91
Internal Part NumberEIS-IDLK1-1-51-7.50-91
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIDL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDLK1-1-51-7.50-91
Related LinksIDLK1-1-5, IDLK1-1-51-7.50-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDLK1-1-51-7.50-91 Details Description
Related parts for IDLK1-1-51-7.50-91
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 550MW SOD323F datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
IC HIGH GAIN DVR AMP 16QFN datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf