Sensata Technologies/Airpax IDLK1-1-52-20.0-91
IDLK1-1-52-20.0-91 picture photo
Mfg. Part Number
IDLK1-1-52-20.0-91
Datasheet Download
IDLK1-1-52-20.0-91.pdf
Availability of IDLK1-1-52-20.0-91
QUANTITY
IDLK1-1-52-20.0-91 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDLK1-1-52-20.0-91
Internal Part NumberEIS-IDLK1-1-52-20.0-91
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDLK1-1-52-20.0-91
Related LinksIDLK1-1-5, IDLK1-1-52-20.0-91 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDLK1-1-52-20.0-91 Details Description
Related parts for IDLK1-1-52-20.0-91
MOD PWR ENTRY 1PL RED QC 2.0 PNL datasheet.pdf
CONN HEADER 1.5MM 8POS R/A SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 20"L X 16"W datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS PIN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 14MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf