Samtec, Inc. IDSD-13-S-07.00-P26-G
IDSD-13-S-07.00-P26-G picture photo
Mfg. Part Number
IDSD-13-S-07.00-P26-G
Manufacturer
Product Category
Rectangular Cable Assemblies
Brief Description
FLEX CABLE 26 POS 7"
Datasheet Download
IDSD-13-S-07.00-P26-G.pdf
Availability of IDSD-13-S-07.00-P26-G
QUANTITY
IDSD-13-S-07.00-P26-G Order Process
Ship out your order
Specifications of IDSD-13-S-07.00-P26-G
Internal Part NumberEIS-IDSD-13-S-07.00-P26-G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyRectangular Cable Assemblies
SeriesIDSD
Connector TypeSocket to Cable
Number of Positions26
Number of Rows2
Pitch - Connector0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable0.050" (1.27mm)
Length0.583' (177.70mm, 7.00")
Features-
ColorGray, Ribbon
ShieldingUnshielded
Usage-
Cable TerminationIDC
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDSD-13-S-07.00-P26-G
Related LinksIDSD-13-S-, IDSD-13-S-07.00-P26-G Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
IDSD-13-S-07.00-P26-G Details Description
Related parts for IDSD-13-S-07.00-P26-G
RES 75K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR BI 320V 250A TO-92 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO POS/NEG ADJ 3A TO220 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
TARGET HEAD ADAPTOR 8-PDIP/SOIC datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO214AA datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
330UF 35V 10X12MM 105C 2000H datasheet.pdf