Integrated Device Technology (IDT) IDT70T3319S133DD
IDT70T3319S133DD picture photo
Mfg. Part Number
IDT70T3319S133DD
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 144TQFP
Datasheet Download
IDT70T3319S133DD.pdf
Availability of IDT70T3319S133DD
QUANTITY
IDT70T3319S133DD Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT70T3319S133DD
Internal Part NumberEIS-IDT70T3319S133DD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 20/Aug/2008
Standard Package6
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case144-LQFP Exposed Pad
Supplier Device Package144-TQFP (20x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT70T3319S133DD
Related LinksIDT70T33, IDT70T3319S133DD Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT70T3319S133DD Details Description
Related parts for IDT70T3319S133DD
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
POT 500K OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 6DFN datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
INDUCOM CRIMP FERRULE 90-100MM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 225POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X6S 1210 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf