Integrated Device Technology (IDT) IDT71T75602S150PFI8
IDT71T75602S150PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71T75602S150PFI8
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71T75602S150PFI8.pdf
Availability of IDT71T75602S150PFI8
QUANTITY
IDT71T75602S150PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71T75602S150PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71T75602S150PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (512K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71T75602S150PFI8
IDT71T75602S150PFI8 Details Description
Related parts for IDT71T75602S150PFI8
IC CPLD 64MC 10NS 100TQFP datasheet.pdf
FUSE 160A 690V 00BTN/60 AR datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 9V datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR 290 RAILROAD POWER CONTACT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf