Integrated Device Technology (IDT) IDT71V25761S200PFI
IDT71V25761S200PFI picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V25761S200PFI
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V25761S200PFI.pdf
Availability of IDT71V25761S200PFI
QUANTITY
IDT71V25761S200PFI Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V25761S200PFI
Internal Part NumberEIS-IDT71V25761S200PFI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V25761S200PFI
Related LinksIDT71V257, IDT71V25761S200PFI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V25761S200PFI Details Description
Related parts for IDT71V25761S200PFI
AC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 30SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
SLIM RELAY AND SOCKET datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf