Integrated Device Technology (IDT) IDT71V25761SA200BG8
IDT71V25761SA200BG8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V25761SA200BG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA
Datasheet Download
IDT71V25761SA200BG8.pdf
Availability of IDT71V25761SA200BG8
QUANTITY
IDT71V25761SA200BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V25761SA200BG8
Internal Part NumberEIS-IDT71V25761SA200BG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V25761SA200BG8
IDT71V25761SA200BG8 Details Description
Related parts for IDT71V25761SA200BG8
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1W 1020 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HT MINI PV datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-SOIC datasheet.pdf
MARKER CABLE TAG 60X12.5MM WHITE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 100MA CP3 datasheet.pdf