Integrated Device Technology (IDT) IDT71V25761YSA183BQI8
IDT71V25761YSA183BQI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V25761YSA183BQI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 183MHZ 165CABGA
Datasheet Download
IDT71V25761YSA183BQI8.pdf
Availability of IDT71V25761YSA183BQI8
QUANTITY
IDT71V25761YSA183BQI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V25761YSA183BQI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V25761YSA183BQI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed183MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V25761YSA183BQI8
IDT71V25761YSA183BQI8 Details Description
Related parts for IDT71V25761YSA183BQI8
LAMP INCAND T-3 1/4 28V WEDGE datasheet.pdf
ACCESSORY PLUG FRAME BLACK datasheet.pdf
BUSBAR 6X6 100A BAREBRASS 1M datasheet.pdf
CONN AUDIO PLUG 3COND R/A PC MT datasheet.pdf
CAP MICA 47PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
5M THICK DNET CABLE 1F CONN. datasheet.pdf
LED PANEL NEON DATALITE CLR datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf