Integrated Device Technology (IDT) IDT71V3557S75PFI8
IDT71V3557S75PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V3557S75PFI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V3557S75PFI8.pdf
Availability of IDT71V3557S75PFI8
QUANTITY
IDT71V3557S75PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V3557S75PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V3557S75PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed7.5ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V3557S75PFI8
Related LinksIDT71V35, IDT71V3557S75PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V3557S75PFI8 Details Description
Related parts for IDT71V3557S75PFI8
CONN SCSI .085" FEMALE RA 24POS datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 8000UH datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.32 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 160 I/O 256FPBGA datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 6SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 2A 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A datasheet.pdf