Integrated Device Technology (IDT) IDT71V3558XS133PF
IDT71V3558XS133PF picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V3558XS133PF
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V3558XS133PF.pdf
Availability of IDT71V3558XS133PF
QUANTITY
IDT71V3558XS133PF Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V3558XS133PF
Internal Part NumberEIS-IDT71V3558XS133PF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V3558XS133PF
Related LinksIDT71V35, IDT71V3558XS133PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V3558XS133PF Details Description
Related parts for IDT71V3558XS133PF
RES 150 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 40VOUT 10W datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 8W TO220-2 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
LED COOL WHITE 5700K 75CRI 2SMD datasheet.pdf
IC MMIC POWER AMP DIE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf