Integrated Device Technology (IDT) IDT71V3558XS133PF8
IDT71V3558XS133PF8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V3558XS133PF8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V3558XS133PF8.pdf
Availability of IDT71V3558XS133PF8
QUANTITY
IDT71V3558XS133PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V3558XS133PF8
Internal Part NumberEIS-IDT71V3558XS133PF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V3558XS133PF8
Related LinksIDT71V355, IDT71V3558XS133PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V3558XS133PF8 Details Description
Related parts for IDT71V3558XS133PF8
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN RING 16-14 AWG #5/16 P-GRIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH 2POLE datasheet.pdf
RES 13.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SGL END R/A 3POS FEMALE 6M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 144W datasheet.pdf