Integrated Device Technology (IDT) IDT71V35761S200PFI8
IDT71V35761S200PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V35761S200PFI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V35761S200PFI8.pdf
Availability of IDT71V35761S200PFI8
QUANTITY
IDT71V35761S200PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V35761S200PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V35761S200PFI8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V35761S200PFI8
IDT71V35761S200PFI8 Details Description
Related parts for IDT71V35761S200PFI8
SCR NON-SENSITIVE GATE 8.0A 200V datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100 OHMS 800V datasheet.pdf
IC NVSRAM 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ32B PG29 datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf