Integrated Device Technology (IDT) IDT71V3576S133PFI8
IDT71V3576S133PFI8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V3576S133PFI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V3576S133PFI8.pdf
Availability of IDT71V3576S133PFI8
QUANTITY
IDT71V3576S133PFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V3576S133PFI8
Internal Part NumberEIS-IDT71V3576S133PFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V3576S133PFI8
Related LinksIDT71V357, IDT71V3576S133PFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V3576S133PFI8 Details Description
Related parts for IDT71V3576S133PFI8
INSERT MALE 64POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
USB TO SERIAL BRIDGE datasheet.pdf
RES 110 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
STRNLGT 100' TEM.LGHT CD W/PLSTC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf