Integrated Device Technology (IDT) IDT71V547XS100PF8
IDT71V547XS100PF8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V547XS100PF8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 100TQFP
Datasheet Download
IDT71V547XS100PF8.pdf
Availability of IDT71V547XS100PF8
QUANTITY
IDT71V547XS100PF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V547XS100PF8
Internal Part NumberEIS-IDT71V547XS100PF8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V547XS100PF8
Related LinksIDT71V54, IDT71V547XS100PF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V547XS100PF8 Details Description
Related parts for IDT71V547XS100PF8
IC OPAMP GP 635KHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
USB A TO PIGTAIL 2.08M BLACK datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV TO-240 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B SLVR datasheet.pdf
CAP FILM 0.012 UF 5% 630 VDC RAD datasheet.pdf