Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S133BG
IDT71V67602S133BG picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S133BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
IDT71V67602S133BG.pdf
Availability of IDT71V67602S133BG
QUANTITY
IDT71V67602S133BG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S133BG
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S133BG
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S133BG
Related LinksIDT71V67, IDT71V67602S133BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67602S133BG Details Description
Related parts for IDT71V67602S133BG
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
SPEAKER PIEZO 20X30MM datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 24IN 5K/0.1% datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 14C 14#16 S TH PLUG LC datasheet.pdf
150UF 400V 25X35MM 85C 15000H datasheet.pdf