Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S150BG
IDT71V67602S150BG picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S150BG
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
IDT71V67602S150BG.pdf
Availability of IDT71V67602S150BG
QUANTITY
IDT71V67602S150BG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S150BG
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S150BG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package84
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S150BG
Related LinksIDT71V67, IDT71V67602S150BG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67602S150BG Details Description
Related parts for IDT71V67602S150BG
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
HDO4000 GERMAN PANEL OVERLAY datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT datasheet.pdf