Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S150BG8
IDT71V67602S150BG8 picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S150BG8
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA
Datasheet Download
IDT71V67602S150BG8.pdf
Availability of IDT71V67602S150BG8
QUANTITY
IDT71V67602S150BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S150BG8
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S150BG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S150BG8
Related LinksIDT71V676, IDT71V67602S150BG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67602S150BG8 Details Description
Related parts for IDT71V67602S150BG8
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 75A TO-247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 12V datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN CARTRIDGE ASSEMBLY 3WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf