Integrated Device Technology (IDT) IDT71V67602S150BQI
IDT71V67602S150BQI picture photo
Mfg. Part Number
IDT71V67602S150BQI
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA
Datasheet Download
IDT71V67602S150BQI.pdf
Availability of IDT71V67602S150BQI
QUANTITY
IDT71V67602S150BQI Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT71V67602S150BQI
Internal Part NumberEIS-IDT71V67602S150BQI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 05/Nov/2008
Standard Package136
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size9M (256K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT71V67602S150BQI
Related LinksIDT71V676, IDT71V67602S150BQI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT71V67602S150BQI Details Description
Related parts for IDT71V67602S150BQI
IGBT 375V 40A 150W I2PAK datasheet.pdf
GDT 500V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 30A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 953 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf