Integrated Device Technology (IDT) IDT72P51559L5BB
IDT72P51559L5BB picture photo
Mfg. Part Number
IDT72P51559L5BB
Manufacturer
Product Category
Specialized ICs
Brief Description
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA
Datasheet Download
IDT72P51559L5BB.pdf
Availability of IDT72P51559L5BB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDT72P51559L5BB Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT72P51559L5BB
Internal Part NumberEIS-IDT72P51559L5BB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 27/Jul/2009
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilySpecialized ICs
Series-
PackagingTray
TypeMulti-Queue Flow-Control
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-BGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT72P51559L5BB
Related LinksIDT72P5, IDT72P51559L5BB Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
IDT72P51559L5BB Details Description
Related parts for IDT72P51559L5BB
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 27 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
25POS CMD TO 25PIN DSUB 72" CBL datasheet.pdf
PRESSURE WHEEL datasheet.pdf
COMBO 3W3 F PCB STR HP ZINC datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFMR FORWARD 30W EP13 datasheet.pdf