Integrated Device Technology (IDT) IDT79RC32V334-150BBG
IDT79RC32V334-150BBG picture photo
Mfg. Part Number
IDT79RC32V334-150BBG
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU INTERPRISE 150MHZ 256BGA
Datasheet Download
IDT79RC32V334-150BBG.pdf
Availability of IDT79RC32V334-150BBG
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDT79RC32V334-150BBG Order Process
Ship out your order
Specifications of IDT79RC32V334-150BBG
Internal Part NumberEIS-IDT79RC32V334-150BBG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 07/Dec/2009
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
SeriesInterprise™
PackagingTray
Core ProcessorMIPS-II
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed150MHz
Co-Processors/DSP-
RAM ControllersSDRAM
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-PBGA (17x17)
Additional InterfacesPCI, SPI, UART
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDT79RC32V334-150BBG
IDT79RC32V334-150BBG Details Description
Related parts for IDT79RC32V334-150BBG
IC 80C51 MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC Packed in Tube or Reel datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA 0603 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5MM datasheet.pdf
5500 MAIN FILTER 6A datasheet.pdf