Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-52-10.0-91-V
IEG1-1-52-10.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-52-10.0-91-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG1-1-52-10.0-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-52-10.0-91-V
QUANTITY
IEG1-1-52-10.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-52-10.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-52-10.0-91-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-52-10.0-91-V
Related LinksIEG1-1-52, IEG1-1-52-10.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-52-10.0-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-52-10.0-91-V
IC INTERFC PCM COMBO QUAD 44PLCC datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO15 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 24SSOP datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf