Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-52-20.0-01-V
IEG1-1-52-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-52-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG1-1-52-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG1-1-52-20.0-01-V
QUANTITY
IEG1-1-52-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-52-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-52-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-52-20.0-01-V
Related LinksIEG1-1-52, IEG1-1-52-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-52-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1-52-20.0-01-V
FUSE GLASS 12A 32VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 760MA 234 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
RJI KAB 1XIP20 GEW90 22/7 5 0 datasheet.pdf
IC ENERGY METER MULTIFUN 40LFCSP datasheet.pdf
15POS M PI FILT TY3 PC RER SP datasheet.pdf