Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-61-10.0-01-V
IEG1-1-61-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-61-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG1-1-61-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG1-1-61-10.0-01-V
QUANTITY
IEG1-1-61-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-61-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-61-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-61-10.0-01-V
Related LinksIEG1-1-61, IEG1-1-61-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-61-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1-61-10.0-01-V
Connector Receptacle, Bottom Entry 11 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8SOIC datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 13MM SMD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 32pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 6X4X1" 5A CRS datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf