Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-61-2.90-01-V
IEG1-1-61-2.90-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-61-2.90-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.9A
Datasheet Download
IEG1-1-61-2.90-01-V.pdf
Availability of IEG1-1-61-2.90-01-V
QUANTITY
IEG1-1-61-2.90-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-61-2.90-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-61-2.90-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.9A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-61-2.90-01-V
Related LinksIEG1-1-61, IEG1-1-61-2.90-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-61-2.90-01-V Details Description
Related parts for IEG1-1-61-2.90-01-V
TRANS NPN 50V 0.5A TO-39 datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC NO datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CA 50 24F OFNP MPO datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY 2MM 12.0" GREEN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 2A datasheet.pdf
CTV 5C 5#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf