Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-62-25.0-91-V
IEG1-1-62-25.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-62-25.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG1-1-62-25.0-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-62-25.0-91-V
QUANTITY
IEG1-1-62-25.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-62-25.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-62-25.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-62-25.0-91-V
Related LinksIEG1-1-62, IEG1-1-62-25.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-62-25.0-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-62-25.0-91-V
IC ENCODER RGB TO NTSC 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 4.5V datasheet.pdf