Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
IEG1-1-72-25.0-Q-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG1-1-72-25.0-Q-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
QUANTITY
IEG1-1-72-25.0-Q-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
Related LinksIEG1-1-72-, IEG1-1-72-25.0-Q-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-72-25.0-Q-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-72-25.0-Q-91-V
SWITCH ROTARY 4P-12POS ENCLOSED datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
RES 250 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 350VAC 2AG datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 440VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK SPRING 3.50MM 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf