Sensata Technologies/Airpax IEG1-1-73-15.0-91-V
IEG1-1-73-15.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG1-1-73-15.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG1-1-73-15.0-91-V.pdf
Availability of IEG1-1-73-15.0-91-V
QUANTITY
IEG1-1-73-15.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG1-1-73-15.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG1-1-73-15.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG1-1-73-15.0-91-V
Related LinksIEG1-1-73, IEG1-1-73-15.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG1-1-73-15.0-91-V Details Description
Related parts for IEG1-1-73-15.0-91-V
RES 6.34K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 5.72K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf