Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
IEG11-1-62-3.00-AC-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A
Datasheet Download
IEG11-1-62-3.00-AC-01-V.pdf
Availability of IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
QUANTITY
IEG11-1-62-3.00-AC-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
Related LinksIEG11-1-62-, IEG11-1-62-3.00-AC-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-62-3.00-AC-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1-62-3.00-AC-01-V
CONN HEADER .100 SINGL STR 20POS datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
TERM BLK FEED-THRU 1-6MM WALLS datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
K THERMOCOUPLE FOR WHA300 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 8" 2S FIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A datasheet.pdf