Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-62F-15.0-01-V
IEG11-1-62F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-62F-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG11-1-62F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1-62F-15.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1-62F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-62F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-62F-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-62F-15.0-01-V
Related LinksIEG11-1-62, IEG11-1-62F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-62F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1-62F-15.0-01-V
IC SWITCH DUAL SPDT 10TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
RES 13 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
2.5 W/B REC HSG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SENSOR LASER 40MM 15MM WIDE datasheet.pdf
IC FPGA 145 I/O 672UBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf