Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-63-15.0-91-V
IEG11-1-63-15.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-63-15.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG11-1-63-15.0-91-V.pdf
Availability of IEG11-1-63-15.0-91-V
QUANTITY
IEG11-1-63-15.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-63-15.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-63-15.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-63-15.0-91-V
Related LinksIEG11-1-63, IEG11-1-63-15.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-63-15.0-91-V Details Description
Related parts for IEG11-1-63-15.0-91-V
CONN BASE SIDE ENTRY SZ2 PG16 datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR 20A 230VAC datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 30mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 105DEG0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf