Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-63F-15.0-01-V
IEG11-1-63F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-63F-15.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG11-1-63F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1-63F-15.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1-63F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-63F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-63F-15.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-63F-15.0-01-V
Related LinksIEG11-1-63, IEG11-1-63F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-63F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1-63F-15.0-01-V
BOARD TERMINAL TURRET 50POS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER LO-PRO 2MM 16POS R/A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
CONVOLUTED TUBING 1'' datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf