Sensata Technologies/Airpax IEG11-1-69-30.0-91-V
IEG11-1-69-30.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1-69-30.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG11-1-69-30.0-91-V.pdf
Availability of IEG11-1-69-30.0-91-V
QUANTITY
IEG11-1-69-30.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1-69-30.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1-69-30.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1-69-30.0-91-V
Related LinksIEG11-1-69, IEG11-1-69-30.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG11-1-69-30.0-91-V Details Description
Related parts for IEG11-1-69-30.0-91-V
RES SMD 487 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISR 3.08V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 270NH SMD datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS M5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 40QFN datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf