Sensata Technologies/Airpax IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
IEG11-1REC4-72-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG11-1REC4-72-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
QUANTITY
IEG11-1REC4-72-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
IEG11-1REC4-72-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG11-1REC4-72-20.0-01-V
RES SMD 715 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 165 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 58VDC 500 PC datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE A 25POS datasheet.pdf
21+21 DIL HORIZ SOCKET datasheet.pdf
IC FPGA 640 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
LUP 10.16/04/90 3.2SN GY datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RM3R32C2P67P32C2P-0101 SPECIAL datasheet.pdf
+5 V Low Power RS-485 PROFIBUS Transceiver IC datasheet.pdf