Sensata Technologies/Airpax IEG111-1-61-10.0-01-V
IEG111-1-61-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1-61-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG111-1-61-10.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1-61-10.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1-61-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1-61-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1-61-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1-61-10.0-01-V
Related LinksIEG111-1-6, IEG111-1-61-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-1-61-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1-61-10.0-01-V
SHOP TRAVELER 10X12" 6MIL 25PK datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 5.29"L X 5.32"W datasheet.pdf
CABLE TIE MOUNT 4-WAY WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
RES 31 OHM 0.3W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf