Sensata Technologies/Airpax IEG111-1-61-20.0-91-V
IEG111-1-61-20.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1-61-20.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG111-1-61-20.0-91-V.pdf
Availability of IEG111-1-61-20.0-91-V
QUANTITY
IEG111-1-61-20.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1-61-20.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1-61-20.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1-61-20.0-91-V
Related LinksIEG111-1-6, IEG111-1-61-20.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-1-61-20.0-91-V Details Description
Related parts for IEG111-1-61-20.0-91-V
RES SMD 357K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 289CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.02% 0.3W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf