Sensata Technologies/Airpax IEG111-1-61F-15.0-01-V
IEG111-1-61F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1-61F-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG111-1-61F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1-61F-15.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1-61F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1-61F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1-61F-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1-61F-15.0-01-V
Related LinksIEG111-1-61, IEG111-1-61F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG111-1-61F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1-61F-15.0-01-V
FIXED IND 18UH 3A 34 MOHM SMD datasheet.pdf