Sensata Technologies/Airpax IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
QUANTITY
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
IEG111-1REC4-62-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG111-1REC4-62-30.0-01-V
CONN RCPT 40POS W/COVER GOLD datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES MO 1/2W 200 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.76A 110 MOHM datasheet.pdf