Sensata Technologies/Airpax IEG16-33859-1-V
IEG16-33859-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG16-33859-1-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEG16-33859-1-V.pdf
Availability of IEG16-33859-1-V
QUANTITY
IEG16-33859-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG16-33859-1-V
Internal Part NumberEIS-IEG16-33859-1-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG16-33859-1-V
Related LinksIEG16-3, IEG16-33859-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG16-33859-1-V Details Description
Related parts for IEG16-33859-1-V
IC TXRX E1 1-CHIP 5V 100-BGA datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 220MHZ 8DFN datasheet.pdf
SCOPEMETER 100MHZ B/W USA datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 270K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" A195 TNCM datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.85V 1.6A 6DSBGA datasheet.pdf