Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-51-15.0-01-V
IEG6-1-51-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-51-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG6-1-51-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-51-15.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-51-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-51-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-51-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-51-15.0-01-V
Related LinksIEG6-1-51, IEG6-1-51-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-51-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-51-15.0-01-V
TVS DIODE 16VWM 34.4VC SMB datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 32.2VC SMA datasheet.pdf
IC FPGA 576 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH WIRELESS ROLLER PLUNGER datasheet.pdf
COMPACT FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf