Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-51-2.50-01-V
IEG6-1-51-2.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-51-2.50-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IEG6-1-51-2.50-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-51-2.50-01-V
QUANTITY
IEG6-1-51-2.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-51-2.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-51-2.50-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-51-2.50-01-V
Related LinksIEG6-1-51, IEG6-1-51-2.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-51-2.50-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-51-2.50-01-V
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 160POS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER PA 5POS SIDE SMD datasheet.pdf
RES 0.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A SYNC 24QFN datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 512KB 64MHZ EE 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT PIN datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
37P M PC 830PF M3 datasheet.pdf