Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-51-35.0-01-V
IEG6-1-51-35.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-51-35.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IEG6-1-51-35.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-51-35.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-51-35.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-51-35.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-51-35.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-51-35.0-01-V
Related LinksIEG6-1-51, IEG6-1-51-35.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-51-35.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-51-35.0-01-V
CONN PWR JACK RT ANG 1.3MM I.D. datasheet.pdf
MOD INLET STR GND W/CVR M3 PCB datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf