Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
IEG6-1-61F-10.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG6-1-61F-10.0-A-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
QUANTITY
IEG6-1-61F-10.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
Related LinksIEG6-1-61F-, IEG6-1-61F-10.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-61F-10.0-A-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-61F-10.0-A-01-V
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 36TQFN datasheet.pdf
TOOL CAN & WAFER REMOVAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf