Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-62-7.50-01-V
IEG6-1-62-7.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-62-7.50-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A
Datasheet Download
IEG6-1-62-7.50-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-62-7.50-01-V
QUANTITY
IEG6-1-62-7.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-62-7.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-62-7.50-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-62-7.50-01-V
Related LinksIEG6-1-62, IEG6-1-62-7.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-62-7.50-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-62-7.50-01-V
CONN PLUG 2MM IDC 4POS 20-24AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 64POS R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SN8205 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS PNL THRU PIN M12 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
10UF 450V 10X20 datasheet.pdf