Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-63-20.0-01-V
IEG6-1-63-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-63-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1-63-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1-63-20.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1-63-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-63-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-63-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-63-20.0-01-V
Related LinksIEG6-1-63, IEG6-1-63-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-63-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1-63-20.0-01-V
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
LED CBI 5MM YLW DIFF RA datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.52K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.32MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
STABILIZER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf