Sensata Technologies/Airpax IEG6-1-63-20.0-91-V
IEG6-1-63-20.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1-63-20.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG6-1-63-20.0-91-V.pdf
Availability of IEG6-1-63-20.0-91-V
QUANTITY
IEG6-1-63-20.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1-63-20.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1-63-20.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1-63-20.0-91-V
Related LinksIEG6-1-63, IEG6-1-63-20.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1-63-20.0-91-V Details Description
Related parts for IEG6-1-63-20.0-91-V
IC RELAY PWR 400V 150MA THIN TR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 3.6A I2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 100W D 36SSOP datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf