Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REC4-36073-50-V
IEG6-1REC4-36073-50-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REC4-36073-50-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEG6-1REC4-36073-50-V.pdf
Availability of IEG6-1REC4-36073-50-V
QUANTITY
IEG6-1REC4-36073-50-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REC4-36073-50-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REC4-36073-50-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REC4-36073-50-V
Related LinksIEG6-1REC4, IEG6-1REC4-36073-50-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1REC4-36073-50-V Details Description
Related parts for IEG6-1REC4-36073-50-V
IC LVDS CROSS PT SWITCH 16-TSSOP datasheet.pdf
IC QUAD 2-1 DATASEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
SLEEVING PVC BLK 25' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf